Jak se recykluje elektroodpad

Elektroodpadem nazýváme části nebo celé elektrospotřebiče – viz náš předchozí článek o elektroodpadu. Spotřební elektronika je stále žádanější, její nákup levnější a nároky na likvidaci dosloužilých elektrospotřebičů neustále narůstají.

Základem recyklace elektroodpadu je roztřídění a oddělení jednotlivých materiálů z elektrospotřebiče.

Ze sběrného místa (většinou určeném obcí nebo městem) nebo z výkupen sběrných surovin, se elektroodpad přepraví do dílen, kde jej techničtí a proškolení pracovníci odborně demontují – ruční zpracování elektroodpadu.

Záleží na složitosti a robustnosti takového elektrospotřebiče, zda demontáž proběhne rychle, anebo je třeba vysoce kvalifikovaná demontáž elektroodpadu (např. televize, monitory, ledničky obsahují nebezpečné látky). Ruční práce je zde nenahraditelná, protože z elektroodpadu oddělí žádané materiály např. sklo, elektrosoučástky nebo plast a pochopitelně i vzácné kovy. Recyklace elektroodpadu tak napomáhá ochraně životního prostředí a planety, protože omezuje masivní těžení nových surovin (Au, Ag, Cu, Pt, Co) a nahrazuje je sběrem z recyklovaných elektrospotřebičů.

Pochopitelně existuje i mechanické zpracování elektroodpadu za pomoci drtiče. Z rozdrcené směsi se na pásu vybírají, opět ručně, větší kusy a zbytek je jemně rozdrcen, zcelen tekutým dusíkem, rozemlet na jemný prášek a např. magnetickou separací nebo jinými metodami se z dané směsi získávají drahé kovy. Těmito metodami dokážeme v současné době získat až 80% z původního množství zpět.

Nezapomínejte, že tuto recyklaci vysloužilých elektrospotřebičů, jste si již zaplatili v recyklačním poplatku při nákupu nového spotřebiče. Pojďte společně s námi s Jungerona s.r.o. třídit efektně a chraňme životní prostředí. Kontaktujte nás, pokud jste obec nebo firma či společnost produkující velké množství elektroodpadu, který potřebujete odborně a efektně recyklovat – pomůžeme, poradíme, zařídíme.

SBĚR ELEKTRONICKÉHO ODPADU A RECYKLACE POČÍTAČŮ

Máte-li zájem o naši nabídku v tomto ohledu, kontaktujte nás na +420 725 985 267
info@b2brecyklace.cz

Kontaktujte nás

DORUČENÍ ODPADU KURÝREM NA DODACÍ ADRESU:

Kdykoliv 24h

CENTRUM LOGISTIKY

Kontakty, dotazy, objednávky:

Jungerona s.r.o.

+420 602 103 985 
+420 725 985 267

info@b2brecyklace.cz

CENTRÁLA SPOLEČNOSTI

Adresu

Staroměstská 534, 
Staré Město, 
739 61 Třinec

Vedoucí projektu

+420 724 190 744
kontakt@b2brecyklace.cz

To že jste člověk prokažte výběrem ikony Náklaďák.